Opis: Film o ty jak my fotografujemy nowoczesną architekturę na podstawie zdjęć Warwszaway - Fotografia dla początkujących. 👕 Koszulki i kubki Fotografia jest Fajna ➡️ https://fotografiajestfajna.cupsell.pl ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ 🎞Kanał o fotografi ... - 🚩 Architektura - jak fotografować nowoczesną architekturę - Fotografia jest Fajna.


- Czarnego Kota już praktycznie nie ma.
- Panie Pawle, jako pasjonat fotografii architektury chciałbym dodać kilka moim zdaniem przydatnych informacji :) Funkcja chmur jako dramatyczne niebo to najmniej istotna w sumie funkcja. Chmury są naturalnymi softboxami i blendami, doświetlają cienie i łagodzą różnice pomiędzy ostrymi światłami i cieniami na architekturze. Najlepsze zachmurzenie to tak 30-50% chmur na niebie moim zdaniem. 100% zachmurzenia czyni fatalne światło, eliminuje całkowicie grę świateł i cieni na elewacjach, co powinno być jednym z najważniejszych aspektów fotografii architektury, zwłaszcza tej mniej nowoczesnej, bogatej w dekory. Pozdrawiam. Świetne filmy Pan tworzy.
- Kliknij i zobacz sam katalog-mechanikow.eu mam nadzieje że pomogłem,
- Czy Pańskie rady da się zastosować używając smartfona?
- Super filmik i rewelacyjne zdjęcia.
- Materiały warte obejrzenia.
- Dużo wiedzy i piękne zdjęcia :)
- Mam pytanie jak wygląda kwestia prawna publijacji i ewentualnej sprzedaży takich zdjęć?
- Cenne uwagi. Dziękuję 😊
- 90% moich fot to architektura, i to mocno obrobiona, choć teraz to już z pojedynczego RAWa wystarczy - HDR zdarza mi się jeszcze stosować, jak słońce świeci bezpośrednio w obiektyw a fasada jest w cieniu
- Dziękuję za wartościowy materiał. Pozdrawiam
- pamiętaj, że jak robisz budynek - Paweł to zdanie dnia a może i roku jest, Paniętaj, jak robisz budynek: porada dla początkujących: sprawdź ochronę, rozsyp szklo lub gwoździe na podjeździe, zagłusz alarm, jestem za. A zdjęcia nie powiem, że genialne ale fajne fajne, no dobra super fajne. Ale się Warszawa zmieniła, prawo ewolucji podobno.
- Tak jak zwykle podobają mi się pańskie zdjęcia to te hdry z końca filmu są akurat przykładem jak nie robić hdra, są przesadzone i wyglądają odpustowo. Za to bardzo ładne zdjęcie placu grzybowskiego ;)
- Wspaniałe kadry Panie Pawle i Pani Doroto. Lubię architekturę, jednak bardziej skupialem się na zabytkach. Dziękuję za sugestie połączenia starego z nowym. Mieszkam w takim mieście gdzie historia z nowoczesnością przeplatają się prawie na każdym kroku.
Pozdrawiam z UK
- Bardzo ciekawe podejście do tego typu fotografii, muszę tego też spróbować i przećwiczyć
- Dzień dobry Panie Pawle. Jak zwykle cenna wiedza, poparta przykładami. Faktycznie bardzo wyraziste są Pana kadry, nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, także dzięki za sugestie.
- Zdjęcia pięknej urody. Mistrzowskie ujęcia, zważywszy, że wiele warszawskich wieżowców to prawdziwe koszmarki, jakby architektoniczne odpady z miast trzeciego świata, np. dawny budynek TPSA z ulicy Twardej, pokazany na zdjęciu nr 3 czy tzw. „Żagiel” z ulicy Złotej, m.in. na pierwszym zdjęciu, z tandetną elewacją rodem z enerdowskich biurowców, która na rewelacyjnym zdjęciu Pani Doroty wygląda wprost kosmicznie. I nie ma tu mowy o jakimś poprawianiu rzeczywistości. Po prostu mistrzowskie ujęcia i fantastyczna jakość zdjęć potrafią wydobyć piękno nawet z obiektywnie nieudanych obiektów. W temacie architektury przypuszczam, że nawet z tego tureckiego „Toy-Toya” z Placu Zawiszy.
- Niesamowite zdjęcia 😳