Opis: Wcześniej na terenie obecnej wsi istniała osada. W roku 1246 utworzono dobra międzyleskie, do których włączono tereny obecnej wsi. W 1294 roku król czeski Wacław II przekazał dobra międzyleskie, wraz z osadą na obszarze obecnej wsi, cystersom z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy rozpoczęl... - Nowa Wieś w Masywie Śnieżnika oazą spokoju i malowniczych widoków 15 czerw. 2021 r..


- Witam witam bardzo fajny film pokazujący piękne okolice polskiej ziemi oj jak pięknie zielono poprostu można odetchnąć cudownie dziękuję pozdrawiam życzę zdrówka fajnie że mamy taką możność oglądać takie cacka💚👍♥️
- Witam. Nie mogę powiedzieć, że znam tą wioskę ale dwa razy przejeżdżałem przez tą miejscowość jadąc do sąsiadującego z Nową Wsią, Goworowa. Faktycznie jadąc do Nowej Wsi człowiek doświadcza niesamowicie malowniczych widoków. Pozdrawiam Radosław z Górnego Śląska.
- Pięknie położona wioska - bardzo malownicza. Mnóstwo zieleni, śpiew ptaków, śliczne domki... Filmik zachęca do podróży i odwiedzenia tego uroczego miejsca. Dziękuję, weekend się zbliża - czas na wycieczkę. 👍😊
- Farcik=Pierdzik
Dlaczego juz to motywuje Fart angielskie slowo( popularne slowo nie wulgarne) wydalac gazy z ludzkiego organizmu-"pierdziec" Wizytujacy anglojezyczni Turysci beda zachwyceni taka nazwa.
- Pozdrawiam